Hotel wifi: Biztonságos kapcsolat vagy rejtett veszély?

A szállások döntő többsége komolyan veszi, hogy minél biztonságosabb internetkapcsolatot biztosíthasson a vendégeknek, de az alábbi tippek még tovább csökkenthetik annak veszélyét, hogy a nyaralásért a költségek mellett adatainkkal is fizessünk.

A legtöbben megfogadjuk, hogy a nyaraláson elő sem vesszük a mobilt vagy a tabletet. Aztán rájövünk, hogy bár kikapcsolódni utaztunk el, ugyanúgy szükségünk van információkra: rá kell nézni, milyen lesz az időjárás, a forgalom, vagy épp éttermet, kávézót, eső esetén új programot kell keresnünk. De vajon mennyire vagyunk biztonságban – mi és az adataink -, ha ezt a szálloda wifijén keresztül tesszük?

Az éremnek itt is két oldala van. Mert bár a szállások többsége tényleg nagyon komolyan veszi, hogy biztonságos internetelérést garantálhasson vendégeinek, sok helyen van például valamiféle azonosítás, például egy bejelentkezési platformon e-mail címet kell megadni, mielőtt a vendég elkezdhetne netezni a lobby-ban vagy a wellnessben.

Fontos viszont, hogy a szállásadón túl mi, vendégek is tudjuk, hogyan használhatjuk még biztonságosabban a szállodai wifit, ebben segíthet az alábbi rövid összefoglaló is.

5 dolog, amivel biztonságosabb lehet a hotel wifi használata

  1. Még utazás előtt telepítsd a frissítéseket, javításokat, mert ezeknek köszönhetően is védettebb lehetsz egy esetleges adatlopási kísérlet során.
  2. A telefonokon, tableteken, notebookokon állítsd be a legmagasabb biztonsági szintet, és kapcsold ki azt a lehetőséget, hogy ezek az eszközök automatikusan csatlakozzanak a wifire.
  3. Hónapok óta ugyanaz a jelszód az e-mail fiókodba vagy a bankod alkalmazásában? Akkor a nyaralás remek lehetőség, hogy végre megváltoztasd. Amikor hazaérsz, változtasd meg ezeket újra.
  4. A hotelben kérd el a recepción a wifihálózat nevét, győződj meg róla, hogy tényleg arra csatlakozol fel, nem pedig egy hasonló nevű hálózatra, amelyen ki vagy szolgáltatva az adataidra vágyó hackereknek.
  5. Amikor fent vagy a szállodai wifin, akkor se kezdj el belépni minden létező e-mail- vagy bankfiókodba. Ha mégis szükség lenne ilyesmire, inkább a saját mobilnetedet használd, vagy VPN-kapcsolatot, és ahol csak lehet, kapcsold be a kétlépcsős azonosítást.

Akár szállásadóként, akár utazóként törekednél a még nagyobb biztonságra, és kérdéseid vannak, vagy megoldást szeretnél találni egy helyzetre vagy problémára, keress minket bátran elérhetőségeinken, szívesen segítünk.